Moda Durağı

Tek Tıkla Güvenli Alışveriş


GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Şunu belirtmek gerekir ki, e-ticaret güvenliği farklı bir anlayış gerektirirken, bu güvenliği tehdit edecek unsurlar, normal hayatta karşılaşılabilecek tehditlerden fazla değildir. Örneğin kredi kartınızı ve cüzdanınızı sokakta bir yankesiciye ya da kapkaççıya kaptırma ihtimaliniz, internette alışveriş yaparken taşıdığınız risklerden çok daha yüksektir.

 
Sanal alışveriş, güvenlik endişeleri bulunan bir teknoloji değildir. Güvenlik önlemi alınmış bir sitede işlem yaptığınızda bilgileriniz alışveriş yapmış olduğunuz firma veya kişilere asla ulaşmaz. Güvenlik yazılımı (SSL, SET) barındıran bir siteden alışveriş yaptığınızda güvenlik riskleri, normal bir ticari faaliyette oluşabilecek risklerden çok daha azdır.
 
İnternet üzerinden satış uygulamalarında kullanılan temel standartlar SSL ve SET şifreleme teknikleridir. Bu gelişmiş algoritmik sistemler, karmaşık yapıları ve en gelişmiş bilgisayarların bile çözemediği bir kriptolama (şifreleme) teknolojisine sahiptir. Bugün bütün bankaların Internet şubeleri, web siteleri aracılığı ile sanal alışveriş hizmeti veren firmalar, ticari işlemlerin yapıldığı portallar, banka ve kredi kartı bilgilerinin güvenliği ve gizliliğini sağlamak için yaygın olarak SSL ve SET şifreleme teknolojilerini kullanmaktadırlar.
Başa Dön

Moda Durağı © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

tüm ürünlerde  sepette %10 indirim